TransferGo Gizlilik Politikası

Size olağanüstü bir para transferi hizmeti verebilmemiz için kişisel verilerinizden bazılarını kullanmamız gerekiyor.

Ama kişisel verileriniz size özeldir. Söz konusu veriler olduğunda yasal haklara sahipsiniz ve bu haklara saygı gösterme yükümlülüğümüz var.

Bu Gizlilik Politikası, bu hakların ve sorumlulukların tam olarak ne olduğunu mümkün olduğunca açık hale getirir. Lütfen fırsat bulduğunuzda okuyun.

TransferGo

Temel bilgiler

1. Hakkımızda

Biz TransferGo Ltd.’yiz. Kayıtlı ofisimiz 1a Old Street Yard White Collar Factory, Londra EC1Y 8AF, İngiltere’dir. Şirket numaramız 07914165’tir. Kişisel verileri kullanmak için Birleşik Krallık’taki veri koruma düzenleyicisi olan Information Commissioner’s Office’e (ICO) kayıtlıyız. Kayıt numaramız Z316680X’tir.

TransferGo Lithuania UAB, Litvanya Cumhuriyeti’nde kurulmuş, Bank of Lithuania tarafından yetkilendirilmiş ve düzenlenmiş bir elektronik para kuruluşudur. Kayıtlı adresimiz: Palangos str. 4, Vilnius, Litvanya, kayıt numarası 304871705, FI Kodu 32400. Yetki kodu: LB000461

2. Sözümüz

Gizliliğinizi koruyacağımıza ve saygı göstereceğimize söz veriyoruz. Biz her zaman:

  • ✓ verilerinizi güvende ve gizli tutacağız
  • ✓ verilerinizi asla satmayacağız
  • ✓ Gizlilik ayarlarınızı istediğiniz zaman gözden geçirmenize ve yönetmenize izin vereceğiz.

3. Bu belge neden önemlidir?

Veri koruma yasası, bizi kişisel verilerinizle alakalı olarak ‘veri denetleyicisi’ olarak tanımlıyor. Bu tanımlama, bu verileri nasıl kullandığımızla ilgili belirli sorumlulukları beraberinde getirir. Bu belgede bunları olabildiğince açık hale getirmeye çalıştık. Verilerinizi nasıl kullandığımız konusunda endişeleriniz varsa, lütfen dpo@transfergo.com adresinden Veri Koruma Görevlimiz ile iletişime geçin.

Haklarınız

Kişisel veri haklarınız yasalar tarafından korunmaktadır. Bu hakları şu şekilde onurlandırıyoruz.

4. Haklarınız bizim için ne ifade ediyor?

Haklarınız Bu ne anlama geliyor?
Verilerinizi tam olarak nasıl kullandığımız hakkında bilgilendirilme hakkınız var. Bu Gizlilik Politikasının amacı: Verilerinizi nasıl kullandığımızı olabildiğince sade bir Türkçe ile tam olarak açıklamak.
Elimizde bulunan verilerinizi görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca hangi verileri işlediğimiz ve neden işlediğimiz hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz. Bir DSAR (‘Veri Konusu Erişim İsteği’) talebinde bulunacak olursanız, elimizde bulunan tüm verilerinizin bir kopyasını size vereceğiz. Size başka kişilerle ilgili, devam eden bir suç veya dolandırıcılık soruşturmasıyla bağlantılı veya sizinle yapılan anlaşma görüşmeleriyle bağlantılı hiçbir bilgi veremeyiz. Ayrıca size hukuk danışmanlarımızla yaptığımız hiçbir iletişimin aktarımını sağlamayacağız.
Yanlış olduğunu düşünüyorsanız bizden verilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz. Bizden istemeniz durumunda, eksik veya yanlış verileri düzelteceğiz. Dosyanızı güncellemeden önce bize verdiğiniz yeni bilgilerin doğruluğunu kontrol etmemiz gerekebilir.
Bizden verilerinizi silmemizi isteyebilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda kişisel verilerinizi silmemizi isteyebilirsiniz:
• kullanmaya devam etmemiz için iyi bir neden yoksa
• bize verilerinizi kullanma iznini verdiniz ancak bu izni geri çektiyseniz
• onu kullanmamıza itiraz ediyorsanız
• yasadışı bir şekilde kullandıysak
• kanunen silmemiz gerekiyorsa.
İsteğinizi her zaman kabul edemeyebiliriz. TransferGo hesabınızı kapattıysanız, ancak geçerli yasal düzenlemeler kişisel verilerinizi saklamamızı gerektiriyorsa dosyanızın tamamını silemeyebiliriz.
Verilerinizi pazarlama amacıyla kullanmamıza itiraz edebilirsiniz. Verilerinizi pazarlama amaçlı kullanmayı bırakmamızı söyleyebilirsiniz. Tarayıcınızda veya uygulamanızda Ayarlarınıza gidin, ‘Gizlilik’i tıklayın ve İletişim Kanallarınızı ayarlayın.
Diğer bilgileri işlememize itiraz edebilirsiniz (eğer bu bilgileri meşru menfaatler için kullanıyorsak). Verilerinizi ‘meşru menfaatler’ için kullanıyorsak; fakat siz kullanmamızı istemiyorsanız, itiraz edebilirsiniz. Ancak, bilgileri kullanmamız için önemli bir neden (örneğin yasal bir neden) varsa, talebinizi reddedebiliriz. Hizmetlerimizin bağlı olduğu bilgileri kullanmamıza itiraz ederseniz, size hizmetimizi sağlayamayız – bu nedenle hesabınızı kapatmamız gerekebilir.
Verilerinizi kullanma şeklimizi kısıtlamamızı isteyebilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda verilerinizi kullanmayı askıya almamızı isteyebilirsiniz:
• doğru olup olmadığını kontrol etmemizi istemeniz durumunda
• bilgileri kullanmamız yasalara aykırı, ancak yine de silmemizi istememe durumunda
• artık bilgilere ihtiyacımız yoksa, fakat yasal bir taleple bağlantılı olarak bu bilgileri sizin için tutmamızı istiyorsanız
• bilgilerinizi kullanmamıza itiraz ettiyseniz (yukarıya bakın), verileri kullanmak için önemli bir nedenimiz olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor.
Bizden kişisel verilerinizi size aktarmamızı isteyebilirsiniz. Yapabilirsek ve düzenlemeler izin verirse, size kişisel bilgilerinizi düzenli, bilinen formatlarda, makine tarafından okunabilir bir biçimde vereceğiz.
Onayınızı geri çekebilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. TransferGo web sitesinde veya uygulamasında ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Ya da dpo@transfergo.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir. (Unutmayın: Kişisel bilgilerinizi kullanmamız, onayınızı verdiğiniz andan geri çektiğiniz ana kadar yasaldır.)

5. Haklarınızı nasıl kullanabilirsiniz?

Bu haklardan herhangi birini kullanmak isterseniz, lütfen dpo@transfergo.com adresine bir e-posta gönderin. Bunu yaptığınızda, sizden kimlik belgesi isteyebiliriz — talebinizi güvenli bir şekilde yerine getirebilmemiz için talep eden kişinin siz olduğunuzdan emin olmamız gerekir. Verilerinizi kullanma şeklimizden memnun değilseniz, veri korumadan sorumlu yetkili yerel makamlara şikayette bulunabilirsiniz.

Sorumluluklarımız

6. Verilerinizi toplama

Aşağıdakileri kullandığınızda kişisel verilerinizi toplayacağız:

https://www.transfergo.com adresindeki web sitemiz
TransferGo uygulaması.

Aşağıdaki tablo tam olarak ne tür bilgileri, nasıl ve ne zaman topladığımızı açıklamaktadır.

Type of data How we collect it
bize bu verileri verirsiniz.
• TransferGo’yu kullanmak için kaydolduğunuzda
• herhangi bir formu doldurduğunuzda
• bizimle iletişime geçtiğinizde
Adınız, adresiniz, uyruğunuz ve doğum tarihiniz. E-posta adresiniz, telefon numaranız ve kullandığınız cihazın ayrıntıları (örneğin, telefonunuz, bilgisayarınız veya tabletiniz). Kullanıcı adınız, şifreniz ve diğer kayıt bilgileriniz. Hesap numarası, sort kodu ve IBAN dahil banka hesabınızın ayrıntıları. Kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV dahil olmak üzere banka kartlarınızın ve kredi kartlarınızın ayrıntıları. Kimlik belgeleri (örneğin, pasaportunuz veya uluslararası kimlik kartınız), kimlik belirleme amacıyla sağladığınız belgelerin kopyaları ve hizmetlerimizi kullanmaya uygun olduğunuzu kanıtlamak için sağladığınız diğer bilgiler. Bizimle iletişime geçerseniz veya sizinle iletişim kurarsak iletişimimizin kayıtları. Bir kimlik doğrulama oturumu sırasında çekilmiş fotoğrafınız veya videonuz.
TransferGo web sitesini veya uygulamasını her kullandığınızda 1) Aşağıdakiler dahil teknik veriler:
– bilgisayarınızı internete bağlayan IP adresi
– giriş verileriniz, tarayıcı türünüz ve sürümünüz
– saat dilimi ayarınız
– işletim sistemi ve platform
– cihaz türü
– benzersiz cihaz tanımlayıcı (örneğin, cihazınızın IMEI numarası, cihazın kablosuz ağ arayüzünün MAC adresi veya cihaz tarafından kullanılan cep telefonu numarası)
– mobil ağ verileri
– mobil işletim sistemi
– kullandığınız mobil tarayıcının türü vb.

2) Aşağıdakiler dahil ziyaretinizle ilgili veriler:
– sitemizde tıkladığınız bağlantılar (tarih ve saat dahil)
– görüntülediğiniz veya aradığınız hizmetler
– sayfa yanıt süreleri
– indirme hataları
– belirli sayfalara yapılan ziyaretlerin uzunluğu
– sayfa etkileşim verileri (kaydırma ve tıklamalar gibi)
– sayfadan uzaklaşmak için kullanılan yöntemler.

3) Aşağıdakiler dahil işlemlerle ilgili veriler:
– işlem tarihi, saati ve tutarı
– kullanılan para birimleri ve döviz kuru
– faydalı detaylar
– kullandığınız ödeme yöntemi.

4) Aşağıdakiler dahil, cihazınızda depolanan veriler:
– adres defterinizdeki iletişim verileri (bize erişim izni verirseniz)
– giriş bilgileri
– fotoğraflar, videolar veya diğer dijital içerik
– yaptığınız check-in’ler (bazen bu içerik bilgisi diyoruz).

Uygulamamız güncel kalmak için bu verileri düzenli olarak toplar.
Konumunuzu izlemek için GPS kullanıyoruz (TransferGo uygulamasında konum servisleriniz açıksa) Nereden para gönderdiğinizi anlamak için bazen konumunuzu takip ediyoruz.
Doğrulama için belge gönderdiğinizde veya bir işlem yaptığınızda Bu, kimlik kontrollerini veya finansal işlemlerin ayrıntılarını içerebilir.

7. Verilerinize neden ihtiyacımız var?

Verilerinizi yasal bir gerekçe olmadan kullanamayız (geçerli bir yasal neden). Bu yasal gerekçe aşağıdakilerden biri olacaktır:

Sözleşmemize ve sizinle yaptığımız anlaşmalara saygı duymak için
Sizinle ilgili belirli veriler olmadan hizmetlerimizi sağlayamayız.

Yasal yükümlülüklerimizi karşılamak için
Bazı kanunlar sizin hakkınızda belirli verileri toplamamızı ve saklamamızı talep eder – örneğin kara para aklamaya karşı kanunlar.

Meşru çıkarlar için
Bazen verilerinizi toplar ve kullanırız veya diğer kuruluşlarla paylaşırız. Bunu yalnızca, gizlilik hakkınız konusunda makul olan meşru bir neden olduğunda yaparız – örneğin, yeni bir kart kullanmayı isterseniz ve verilerinizi bu hizmeti sağlayan firmaya göndermemiz gerekir.

Bize onayınızı verdiniz

TransferGo web sitesini veya uygulamasını kullandığınızda veya kişisel verilerinizi belirli bir şekilde kullanacağımıza dair onayınızı almamızı sağlayan kutucuğu işaretlediğinizde verilerinizi toplamamızı kabul edersiniz.

Kişisel verilerinizi kullanmak için sahip olduğumuz gerekçeler bunlar. Nasıl kullandığımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

8. Verilerinizi nasıl ve ne zaman kullanıyoruz?

Verilerinizi, şunları yapabilmek için topluyoruz:

  • • hizmetlerimizi sunmak
  • • dolandırıcılığa karşı korumak
  • • beğenebileceğiniz ürün ve hizmetler hakkında size bilgi vermek
  • • hizmetimizi sürdürmek
  • • sosyal etkileşimleri etkinleştirmek
  • • yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek

Aşağıda bunların her biri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Hizmetlerimizi sunmak
TransferGo’yu kullanmanız için kişisel verilerinizden bazılarını çeşitli aşamalarda kullanmamız gerekiyor.

Başvurduğunuzda kişisel verilerinizi:
• kimliğinizi kontrol etmek ve TransferGo’yu kullanmak için başvurunuzu onaylayıp onaylamamaya karar vermek için kullanırız. Bu, Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecimizin ve yükümlülüklerimizin bir parçasıdır.

TransferGo müşterisi olduğunuzda:
• yaptığınız herhangi bir işlemle ilgili yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
• size ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek,
• yeni ürünler ve hizmetler geliştirmek için kullanırız.
Verilerinizi ayrıca size telefonla veya e-postayla Müşteri Destek Hizmetleri vermek için kullanırız. Arama ve e-postaları kaydedebiliriz. Bu, personelimizi size mümkün olan en iyi desteği vermeleri yönünde eğitme amacıyladır.

Dolandırıcılığa karşı koruma
Verilerinizi kimliğinizi kontrol etmek için kullanırız. Bu, bize dolandırıcılığa karşı koruma sağlamamızı, yasalara bağlı kalmamızı ve hizmetlerimizi kullanmaya uygun olduğunuzu onaylamamızı sağlıyor.
Ayrıca, mali durumunuzu anlamak ve TransferGo hesabınızla ilgili dolandırıcılık risklerini azaltmak için de kullanıyoruz.

İlginizi çekebilecek yeni ürünler ve hizmetler hakkında size bilgi vermek
İzin vermeniz durumunda, verilerinizi şu amaçlarla da kullanırız:
• daha önce kullandığınız veya talep ettiğinize benzer diğer TransferGo ürünleri ve hizmetleri hakkında sizi bilgilendirmek
• reklamlarımızı analiz edip ve sizin için daha uygun ve ilgi çekici hale getirmek
• Sunduğumuz ürün ve hizmetler için başvuruları işleme koymak ve bunları onaylayıp onaylamamaya karar vermek.

Unutmayın, gizlilik ayarlarınızı değiştirerek size pazarlama amaçlı gönderimlerimizi durdurmamızı isteyebilirsiniz.

Hizmetlerimizi sürdürmek
Hizmetlerimizi güncel tuttuğumuz için verilerinizi şu amaçlarla kullanırız:
• TransferGo web sitesini ve uygulamasını yönetmek (sorun giderme, veri analizi, test, araştırma, istatistiksel ve anket amaçları dahil)
• web sitesi içeriğimizin siz ve cihazınız için en etkili şekilde sunulduğundan emin olmak (daha fazla bilgi için Çerezler bölümüne bakın)
• interaktif özelliklerimizi kullanmanıza izin vermek
• sizi hizmetlerimizdeki değişikliklerden haberdar etmek
• TransferGo web sitesini ve uygulamasını güvenli ve emniyetli tutmak

Sosyal etkileşimleri etkinleştirme
Verilerinizi, sosyal etkileşimleri etkinleştirmek veya ürünümüzle ilgili deneyiminizi iyileştiren ekstra fonksiyonlar eklemek için kullanırız.
Örneğin: Doğrudan bir arkadaşınıza para göndermenize izin vermek için telefon isim listenizi kullanabiliriz.

Yasal yükümlülüklerimizi karşılamak
Sizinle ilgili bazı verileri:
• diğer kuruluşlarla (örneğin, dolandırıcılığı önleme kurum ve kuruluşlarıyla)
• yasal taleplerle bağlantılı olarak ya da yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla
• Suç tespit etme ve önlemeye yardımcı olmak için. paylaşmak zorunda kalabiliriz.

9. Verilerinizi pazarlama için kullanma

TransferGo’ya kaydolduğunuzda, size reklam ve promosyonlar konusunda bilgilendirme imkanı sunuyoruz. Bunlara kaydolmanız durumunda, tekliflerimizi size göre uyarlamak için verilerinizi kullanırız. Böylece ilginizi çekmeleri daha olasıdır. İstediğiniz zaman uygulamanızdaki veya tarayıcınızdaki Ayarlar’a giderek bilgilendirmeleri tekrar devre dışı bırakabilirsiniz. İstediğiniz zaman tercihlerinizi değiştirebilir veya bizden haber almak istemediğinizi bize söyleyebilirsiniz. TransferGo uygulamasının Ayarlar bölümündeki ‘Gizlilik’ bölümünü kullanmanız veya size gönderdiğimiz herhangi bir pazarlama mesajındaki abonelikten çıkma bağlantılarını tıklamanız yeterlidir. Bilgilerinizi, izniniz olmadan pazarlama amaçlı hiçbir dış kuruluşa aktarmayacağız.

10. Bilgilerinizi başkalarıyla paylaşma

TransferGo şirketlerinin (TransferGo Ltd ve TransferGo Litvanya) yanı sıra bazen bilgilerinizi:
• hizmet sunan firmalarla
• yasal nedenlerle
• sosyal medya platformları ile paylaşıyoruz.
Bunun gerekçeleri şunlar olabilir.

Hizmet verenlerin türleri Bilgilerinizi neden paylaşıyoruz?
BT hizmet sağlayıcılarımız Böylece online hizmet sağlayabiliriz.
Bankacılık ve finans hizmetleri ortaklarımız ve ödeme ağlarımız Böylece paranızı uluslararası transfer edebiliriz.
Reklam verenler Böylece hizmetlerimizi tanıtabiliriz. (Yalnızca anonim bilgiler sağlarız – örneğin, ‘Bu ilana tıklayan 40 yaşın üzerinde 76 kadın’ gibi
Analitik ve arama bilgi ajanslar1 Böylece web sitemizi veya uygulamamızı geliştirebiliriz.
Müşteri hizmetleri ajansları, pazar araştırması firmaları ve geliştiriciler Böylece size hizmetlerimizi sunabiliriz.
İletişim hizmetleri sunanlar Böylece size e-postalar, anlık bildirimler ve kısa mesajlar gönderebiliriz.
Dolandırıcılık önleme kurumları Böylece kimliğinizi ve ürünlerimizi kullanmaya uygun olup olmadığınızı kontrol edebiliriz.

Üçüncü taraf kimlik doğrulaması

Kimliğinizi uzmanca ve güvenli bir şekilde doğrulama işlemini kimlik doğrulama uzmanlarıyla ortaklaşa yapıyoruz. Bu kontrollerin çoğu otomatiktir. Bazen, otomatik süreç kendi başına bir karar veremediğinde, kontrolü tamamlamak için insan desteğine ihtiyaç vardır. Bazı doğrulamalar ise yalnızca insanlar tarafından yapılabilir.

İstediğiniz zaman bilgi talep etme veya bir karara itiraz etme hakkına sahipsiniz. Belirli bir yasal süreç bunu yapmamızı engellemedikçe, bu bilgileri sizinle paylaşacağız ve mümkün olan her durumda nedenlerimizi açıklayacağız. Doğrulamaya ilişkin son karar, üçüncü taraf sağlayıcılarımız yerine biz TransferGo’ya aittir.

Yasal nedenlerden dolayı
Verilerinizi ayrıca dolandırıcılık önleme kurumlarıyla şu amaçlarla paylaşıyoruz:
• kimliğinizi kontrol etmek
• dolandırıcılığa karşı koruma sağlamak
• kara para aklamayı önleme yasalarına uymak
• ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanmaya uygun olduğunuzu onaylamak.
Dolandırıcılık tespit etme durumunda, belirli hizmetleri reddedebilir veya hesabınızı kapatabiliriz.
Verilerinizin tarafımızdan ve bu dolandırıcılık önleme kurumları tarafından nasıl kullanılacağına ilişkin daha fazla ayrıntı için lütfen dpo@transfergo.com adresinden Veri Koruma Görevlimize e-posta yollayın.

Verilerinizi diğer üçüncü taraf kuruluşlarla da paylaşmamız gerekebilir:
• herhangi bir yasa veya yönetmelik uyarınca yapmak zorunda kalırsak
• şirketimizi satarsak
• cezai veya dolandırıcılık soruşturmaları başlatılması durumunda
• haklarımızı (ve müşterilerimizin veya başkalarının haklarını) uygulamak için
• yasal taleplerin uygulanması durumunda.

Sosyal medya platformları
Sosyal medyayı pazarlama için kullandığımızda, bilgileriniz sosyal medya platformlarıyla paylaşılabilir ve bu platformlar, bir hesabınız olup olmadığını kontrol etmek için verilerinizi kullanabilir. Hesabınızın olması halinde, reklam ortağından veya sosyal medya sağlayıcısından şunları yapmalarını isteyebiliriz:
• bilgilerinizi yeni ürünlerimizden birini beğenebileceğinizi düşündüğümüzde size reklamlarımızı göndermek için kullanmak
• verilerinizi reklamı yapılan hizmeti kullanmış olmanız durumunda size aynı reklamları göndermemek için kullanmak
• size benzer bir profile sahip kişilere reklam vermek (örneğin, hizmetlerimizden biri sizinkine benzer ilgi alanlarına sahip birine hitap ediyorsa).

Kişisel bilgilerinizi pazarlama amacıyla paylaşmamızı istemiyorsanız, bize bildirin: TransferGo web sitesi veya uygulaması aracılığıyla ya da dpo@transfergo.com e-posta göndererek.
Pazarlama tercihlerinizi doğrudan üye olduğunuz sosyal medya platformları üzerinden de yönetebilirsiniz.

11. Bilgilerinizi Avrupa dışına gönderme

Uluslararası bir hizmet sunduğumuz için, bazen verilerinizi Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) dışına aktarmamız gerekebilir. Ödemelerinizi dünyanın her yerindeki bankalara gönderdiğimizde, verilerinizi de onlarla birlikte gönderebiliriz. Bunu uluslararası yasal ve düzenleyici şartları yerine getirmek ve sürekli destek hizmetleri sağlamak için yapıyoruz. Kişisel verilerinizi Avrupa genelinde ve dışındaki dolandırıcılık önleme kurumlarıyla paylaşabiliriz. Verilerinizin güvenli bir şekilde ve Gizlilik Politikamıza ve veri koruma yasalarımıza uygun olarak işlendiğinden emin olmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Daha fazla bilgi isterseniz, lütfen TransferGo web sitesi veya uygulaması aracılığıyla bizimle iletişime geçin veya dpo@transfergo.com e-posta gönderin.

12. Kişisel verilerinizin korunması

Verilerinizi güvenli sunucularımızda saklıyoruz. Tarafımızdan veya ödeme işleme sağlayıcılarımız tarafından gerçekleştirilen tüm ödeme işlemleri şifrelenmiştir. Yine de, TransferGo şifrenizi güvende tutmak önemlidir. Bu sebeple şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

13. Bilgilerinizin saklanması

Kişisel verilerinizi, işlenme amaçları kapsamında artık saklanmalarına gerek kalmadığında sileceğiz. Daha açık şekilde ifade etmek gerekirse, kişisel verileriniz:
verilerin size TransferGo hizmetlerini sunmak için işlenmesi halinde, sözleşme ilişkilerimizin sona ermesinden sonra 10 yıla kadar;
verilerin Müşterinizi Tanıyın (KYC) süreci ve yükümlülükleri gibi geçerli yasal şartlara uymak için işlenmesi halinde, sözleşme ilişkilerimizin sona ermesinden sonra 8 yıla kadar. Bu süre, yetkili bir makamın talimatı üzerine en fazla 2 yıl uzatılabilir;
bizimle e-posta, telefon veya başka yollarla iletişime geçmeniz halinde, sorunuzun tarafımıza ulaşmasından sonra 8 yıla kadar;
ilgili kişisel verilerin onayınıza dayalı olarak işlenmesi halinde, hangisinin daha önce gerçekleştiğine bağlı olarak, ya onayınız tarafımıza ulaştıktan sonra 8 yıla kadar ya da kişisel verilerinizin işlenmesine dair onayınızı iptal edilene kadar saklanacaktır.
Birleşik Krallık özelinde: Kara para aklama ile mücadele yasaları gereğince, tarafınızla ve yaptığınız işlemlerle ilgili bilgileri 5 yıl boyunca saklamamızı gerekmektedir. Bir hak talebi veya başka bir yasal neden gerektirmedikçe, kişisel verilerinizi hizmetimizi kullanmayı bırakmanızdan sonra 5 yıldan daha uzun süre saklamamız muhtemel değildir.
TransferGo tarafından kullanılan çerezlerle ilgili veri saklama koşulları da aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

Kişisel verilerinizi her zaman TransferGo Ltd ve TransferGo Lithuania UAB için geçerli yasalarla belirlenen saklama sürelerine ve kriterlerine uygun olarak işleyeceğiz.

14. Çerezler

Çerezler nedir? Ve TransferGo bunları nasıl kullanır? Çerez politikamız ve çerezlerinizi nasıl yöneteceğiniz hakkında buradan bilgi edinin.

15. Sizi güncel tutmak

Kişisel bilgilerinizi kullanma şeklimizi değiştirme durumunda, bu politikayı güncelleyeceğiz. Ayrıca kısa mesajla, e-postayla veya TransferGo web sitesi veya uygulaması aracılığıyla sizi bilgilendireceğiz.