TAM HİKAYE

story image

Hayatınızı kolaylaştırmak için buradayız. İster fatura ödüyor, ister ailenizi destekliyor, işletmelere yardım ediyor veya acil durumlara çözüm üretiyor olun; hızlı, düşük maliyetli para transferlerini güvenli ve sağlam bir şekilde yapabilmenizi istiyoruz. Neden mi? Çünkü çok uzun zaman önce para göndermek adeta bir kabustu.

TRANSFERGO’NUN DOĞUŞU

Yıl 2012’ydi ve biz yurt dışında ithalat ve ihracat işine başlayan dört genç profesyoneldik. Ancak uluslararası para transferleri yapmak hiç de kolay değildi. Litvanya’daki faturalarımızı ödemekten tedarikçilere para göndermeye kadar her konuda çok mücadele verdik. Yüksek ücretli ama yavaş transferler, sıfır müşteri hizmeti ve saatlerce beklediğimiz banka kuyrukları.. Neden, yıl 2012 olmasına rağmen, basit bir para transferi için bile, hala büyük bankaların şubelerine gitmemiz gerekiyordu? Ve neden bu “hizmet”in bedelini bu kadar pahalıydı? Paramız sadece yanlış ülkeye değil, aynı zamanda yanlış para birimiyle gönderildiğinde ve bu hata herhangi bir şekilde telafi dahi edilmediğinde, işte o zaman canımıza tak etti. Değişim istedik. Uluslararası para transferi sektörünü tamamen yerinden oynatmak istedik. Üstün müşteri hizmeti ile benzersiz bir iş modeli oluşturmak istedik. İşte o zaman TransferGo doğdu.

ZOR BAŞLANGIÇLAR

İş kurmak hiçbir zaman kolay değildir ve bu bizim için de farklı olmadı. İş ruhsatı almak altı ay sürdü. Bizimle çalışacak bir banka bulmak için dört ay daha beklemek zorunda kaldık. Bir yıl boyunca yaptığımız kişisel birikimlerin hepsi gitti. Tam da işler yoluna girerken ve müşterilerden olumlu geri bildirimler almaktayken, başka bir aksilik yaşadık. Lisanslı, tam uyumlu bir finans kurumu olmamıza rağmen, bankamızdan bizimle sözleşmelerini bitireceklerini belirten bir mektup aldık. Geçerli bir neden sunulmadan. Hiçbir gerekçe olmamasına rağmen. Ve nedenini sorduğumuzda, bize verilen tek cevap ‘onların politikalarına aykırı’ olduğumuz yönündeydi. Şirketi kurtarmak için 90 günümüz vardı. TransferGo’nun, müşterilerimizin hayatlarına anlamlı bir değer kattığını biliyorduk ve bundan vazgeçmek istemedik. Tam zamanında, bizimle çalışacak bir banka bulmayı başardık. Şirket hayatta kaldı. O zamandan beri, her yıl daha fazla kişinin para transferi yapmasına yardımcı oluyoruz.

MİSYONUMUZ

Yaşamlarınızda elle tutulur bir fark yaratmak, sıkı çalışmanızı ödüllendirmek ve her birinizin daha da refah içinde olmasına yardımcı olmak istiyoruz. Nasıl mı? Global para transferlerini bir mesaj göndermek kadar basit hale getirerek. Her yıl ülkesindeki ailesine 12.000 € gönderen, Avrupa’da göçmen bir inşaat işçisi olarak çalışan Ivan’ı ele alalım. Ailesi yılda sadece 20.000 € kazanırken, bu ekstra gelir onlara, iki yakayı bir araya getirmekten ziyade rahat bir yaşam tarzını sunan farktır. Ivan, TransferGo’yu kullanarak para transferi maliyetlerinde %90 tasarruf ediyor ve parayı ailesine aynı iş gününde ulaştırabiliyor. Bu da paranın yanlış ellere değil, doğru insanlara gittiği anlamına geliyor.

NASIL BÜYÜYORUZ

En başlarda yaşanan zorlu günlerimizden beri, bir takım eğilimlerde değişiklikler gözlemledik. Bankalar, yenilikçi fintech şirketleriyle işbirliği yapmaya daha istekli hale geldiler. Şu anda dünyanın dört bir yanından 30’dan fazla banka ile çalışıyoruz – başlangıçta bir tane bile bulmak için bu kadar mücadele ettikten sonra, bu oldukça büyük bir başarı. Ve yarattığımız farkın farkedildiğini görmek güzel. TechCrunch Europa Awards 2018’de En Hızlı Yükselen Girişim ödülüne aday gösterildik ve TNW tarafından Birleşik Krallık’taki ölçek büyütmede başarılı en popüler 5 firmadan biri seçildik. Ama asıl teşekkür etmemiz gereken kişi sizlersiniz. Ailenizi desteklemek ve ekonomiyi ayakta tutmak için sürekli olarak perde arkasında çok çalışan sizler. TransferGo’yu sizin için hayata geçirdik.

PARLAK BİR GELECEK

2012’den beri uzun bir yol kat ettik, ancak bu sadece bir başlangıç. Önümüzdeki aylara yönelik daha fazla planımız var. Ülkeler arasında daha fazla rota. Daha fazla para birimi. Daha fazla hizmet. Daha fazla fırsat. Nihayetinde daha da fazlasına ulaşmak istiyoruz. Zor kazandığınız paranızı düşük maliyetle, hızlı ve kolay bir şekilde eve gönderebilmeyi hak ediyorsunuz. Size bu fırsatı daha da çok tanımak istiyoruz.

Şimdi para gönderin