SON GÜNCELLEME: ARALIK 2022

Hüküm

ve Koşullarımız

TransferGo’ya Hoş Geldiniz

(1) Giriş
1.1 TransferGo, www.transfergo.com internet sitemiz ve mobil uygulamamız(“Hizmet”) aracılığıyla para transfer etmenizi ve yabancı para ödemeleri yapabilmenizi sağlayan bir hizmet sunmaktadır.

1.2 Bu Şartlar ve Koşullar dahilinde “bizim”, “bize” veya “biz” ibaresine yapılan tüm referanslar, geçerli çalışanların, yöneticilerin,varisler, bağlı kuruluşların ve atamaların yer aldığı TransferGo Ltd’ye kasteder. 1.3 Bu Şartlar ve Koşullar dahilinde “siz” veya “sizin” ibaresine yapılan tüm referanslar Hizmetimizin Kullanıcısına,web sitemize veya mobil uygulamamıza, Gönderenler, Alıcılar veya ziyaretçiler sitemizin ya da uygulamamızın ziyaretçisi durumundaki Hizmet kullanıcılarını kasteder.

1.4 Bu Şartlar ve Koşullar siteyi kullanımınızı ve Hizmet kullanımınızı yönetir.

1.5 Site ve Hizmeti kullanımınız (Siteyi kullanmak, göz atmak veya siteye kayıt olmak dahil olmak üzere) koşulsuz sözleşmenizin bu Hüküm ve Koşullara bağlı olduğunu ve bu Şartlara uyulmasına bağlı olduğunuzu onaylar. 1.6 Eğer bu Şartlar ve Koşullara tabi olmak istemiyorsanız lütfen Hizmete erişim sağlamayınız, kaydolmayınız veya kullanmayınız.
1.7 Bu Şartlar ve Koşullar, herhangi bir zamanda , herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirerek kabul edilmiş sayılır ve Sitede bu tür değişikliklerin yayınlanmasından sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen Şartlar ve Koşullar sizin tarafınızdan kabul edilmiş sayılacaktır.Güncellenmiş Şartlar ve Koşullar, önceki tüm Şartlar ve Koşulların sürümlerinin yerini alacaktır. Yaptığımız değişiklikleri size bildirmek için lütfen bu sayfayı düzenli olarak kontrol edin.

(2) Hakkımızda

2.1 TransferGo Ltd (şirket numarası 07914165) İngiltere ve Galler’de tescilli bir şirket olup, 1a Old Street Yard White Collar Factory, EC1Y 8AF, Londra, Birleşik Krallık’ta kayıtlı ofisi bulunmaktadır.
2.2TransferGo, Finansal Yürütme Otoritesi (“FCA”) tarafından ödeme hizmetleri karşılığında 2009 Ödeme Hizmetleri Düzenlemesi altında yetkilendirilmiş ve Majestelerinin Vergi ve Gümrük Dairesi (“HMRC”) (lisans no. 12667079) tarafından para aktarıcı olarak lisans verilmiş bir ödeme hizmet sunucusudur (kayıt no: 600886). 2.3 TransferGo, ana görevi para transferleri ve uluslararası yabancı para ödemeleri yapma koşullarını sağlamak olan bir Ödeme Hizmeti Sunucusudur.
2.4 Turk Elektronik Para A.Ş. Türkiye ile ilgili işlemlerde operasyonel ortağımızdır.
(3) Hizmete Erişim
3.1 Hizmetlerimizi kullanmak için bir banka hesabınız bulunmalı ve Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi (EEA) üye devleti veya Türkiye’de ikamet etmelisiniz. r.
3.2Hizmete erişebilmek veya Hizmeti Gönderici olarak kullanabilmek için en az on sekiz (18) yaşında olmalısınız. Yaşadığınız bölgede geçerli yasalar dahil olmak üzere, yürürlükteki yasalara uygun, yasal olarak bağlayıcı sözleşme yapabilme hakkına sahip olmalısınız. Herhangi bir zamanda sizden yaşınızı kanıtlayacak bir belge talep edebiliriz. Alıcı olarak yaşadığınız bölgede geçerli yasalar dahil olmak üzere, yürürlükteki yasalara uygun, yasal olarak bağlayıcı sözleşme yapabilme hakkına sahip olmalısınız.

3.3 Alıcı olarak, yaşadığınız yer, alan da yerel yasalar da dahil olmak üzere geçerli yasalar uyarınca yasal olarak bağlayıcı sözleşmelere girebilmeniz gerekir.
3.4 Eğer bir Tüketici değilseniz, siteyi veya Hizmetlerimizi kullanmak adına sizin adına çalıştığınız bir Gönderen veya Alıcı olarak herhangi bir işletme veya tüzel kişiyi bağlama yetkinizin olduğunu onaylarsınız ve bu işletme ya da kuruluş bu şartları tam olarak kabul eder. < br>
3.5 Belirli bir İşlem zorunluluğunuz yoktur. Bir Islem İstegi gönderdiginizde, Islemi sizin adiniza gerçeklestirdigimizi ve Islemin yürütülmesine onay vermemizi talep ediyorsunuz. Bu, bizim takdir yetkimize gore kabul edebildigimiz veya reddettigimiz bir tekliftir.

3.6 Mutlak takdir yetkimiz dahilinde, herhangi bir İşlem İsteğini reddedebilir veya iptal edebilir veya İşlem Tutarı’na ya da toplam esasına göre yapabileceğimiz İşlem Tutarı’na sınırlama getirebiliriz,ve ya bir dizi kayıt detayı veya bir Ödeme Aracı veya ilgili kayıt detayları veya Ödeme Araçları seti ile ilgili olarak.

3.7 Bu durumda, bu karardan derhal sizi haberdar edeceğiz ve yasalar tarafından yasaklanmadığı sürece tarafinizdan alinan Islem Tutarini size iade edecegiz..

(4) Hizmeti Kullanma
4.1 Web sitemizin veya mobil uygulamamızın birçok alanını ziyaret etmek veya kullanmak için bir TransferGo hesabına kayıt olmanız gerekmez. Bununla birlikte, Hizmet’i kullanmak ve web sitemizin veya mobil uygulamanızın kısıtlı alanlarına erişmek için bizden bir hesap açmanız (sizin “hesabınız”) gerekir . Kayıt sırasında ilettiğiniz isim ve soyad, ibraz ettiğiniz kimlik belgelerinizle uyuşmuyor ise, bilgilerinizi kimlik belgelerinize göre otomatik olarak düzelteceğimizi kabul etmektesiniz.

4.2Hizmet’i kullaniminiz sizi Hizmetin kullanicisi olarak tanımlayan bir hesap gerektirir (bir “Hesap”). Hesabınızdan ve Hesabinizin gizliligi ve güvenligi ile ilgili tüm şifreler ve Hesabınızla birlikte, sizin izninizle veya sizin izniniz olmadan Hesabınıza erişen kişilerin tüm faaliyetleri de dahil olmak üzere gerçekleşen tüm faaliyetler bakimdan yalnizca siz sorumlusunuz..

4.3Hesabınızın izinsiz kullanılmasının, Hesabınızla sağlanan herhangi bir hizmetin veya Hesabınızla ilgili herhangi bir şifrenin veya Hesabınızla ilgili herhangi bir başka güvenlik ihlali olduğunun farkına varırsanız, hemen TransferGo’yu bilgilendirmeyi kabul edersiniz ve talep edildiğinde, Hesabınızla ilgili herhangi bir güvenlik ihlalini durdurmak veya düzeltmek için bize yardım sağlamayı kabul edersiniz.

. 4.4 Zaman zaman bizim tarafımızdan talep edilen doğru, güncel, doğru ve eksiksiz müşteri bilgilerini sağlamayı kabul edersiniz ve tarafımızdan elde tutulan bilgilerin güncel, tam ve doğru olarak saklanması için gereken her türlü değişikliği derhal bildirmeyi kabul edersiniz.
4.5 Yanlis Ödeme talimati bilgisi verirseniz, sizin için parayi geri Iade almak için makul çabayi gösterecegiz ve bunun için size ek bir ücret talep edebiliriz. Ancak bu mümkün olmayabilir ,bu nedenle TransferGo bundan sorumlu olmayacaktir.

4.6 E-cüzdan hizmetini (Dijital cüzdan, e-cüzdan olarak da anılır, dijital para birimi kullanarak elektronik finansal işlemler gerçekleştirmenizi sağlar ) kullanmaya başlarsanız, elektronik para kurumu lisansı altına taşınmayı kabul edersiniz. Hüküm ve koşullara https://www.transfergo.com/tr/terms-and-conditions/transfergo-lithuania adresinden erişebilirsiniz.

(5) Web sitesini kullanma izni
5.1 Yalnızca aşağıdakileri göz önünde bulundurarak görüntüleyebilir, indirebilir ve web sitesinden sayfaları yazdırabilirsiniz:

5.1.1Bu web sitesindeki materyalleri yayınlamamalısınız (başka bir web sitesinde yayınlanması da dahil olmak üzere) veya sisteminde herhangi bir materyali kamu veya özel elektronik erişim sisteminde çoğaltmamali veya saklamamalısınız.

5.1.2 Web sitemizi veya malzememizi, ticari bir amaç için, açık yazılı rızamız olmadan çoğaltmamalı, kopyalamamalı, satmamalı, ziyaret etmemeli veya başka bir şekilde istismar etmemelisiniz.

(6) Ödeme
6.1 Hizmetimiz, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden (“Desteklenen Ülkeler”), aynı veya bir başka Desteklenen Ülkedeki (“Alıcı”) herhangi bir kişi veya işletmeye para göndermenizi sağlar.

6.1.1 Lütfen her zaman Desteklenen Ülkeler listesini genişleteceğimizi unutmayın. Desteklenen Ülkelerin en güncel listesi için lütfen şu linki ziyaret edin: [https://support.transfergo.com/hc/tr/articles/205576889-Supported-Countries].

6.1.2 TransferGo, Desteklenen Ülkelerden herhangi birinde, size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, Hizmetlerin sunulmasını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2Bir Alıcıya para göndermek için Hizmet aracılığıyla ödeme talimatlarını sunmanız gereklidir. Bu, Alıcı’nın tam adı, adresi, hesap numarası ve Banka Tanım Kodu (“SWIFT” veya “BIC”) ve göndermek istediğiniz miktardan (“İşlem Miktarı”) oluşur.

6.3 Gönderme işleminden önce tüm işlem ayrıntılarının doğru olduğundan emin olmak sadece sizin sorumluluğunuzdadır.

6.4 Hatalı ayrıntıların sağlanması, işleminizin işlenmesinde gecikmelere neden olabilir veya işleminizin iptal edilmesine yol açabilir.İşlem için bir işlem gönderildikten sonra,TransferGo, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, isteğiniz doğrultusunda bir havale işlemini iptal etme girişiminde bulunabilir, ancak bir aktarım usulüne uygun olarak yetkilendirilmiş ve sunulmuşsa, bu tür çabalarda başarıyı garanti edemez.(Lütfen “İptal ve İade” bölümüne bakınız).

6.5 Bir transferi onaylamadan önce transferinize uygulanacak döviz bozdurma kuru ve transferinize uygulanacak ücreti (“İşlem Ücreti”) sunacağız.
6.6 Para birimi dönüştürüldükten ve İşlem Ücreti düşüldükten sonra, Alıcının alacağı tahmini tutarı (“Ödeme Tutarı”) sunacağız.

6.7 Bankalar veya diğer hizmet sunucuları tarafından eklenebilecek ek ücretler sebebiyle Alıcının alacağı Ödeme Miktarı değişebilir. Lütfen “Diğer ücretler, ücretler ve faiz” bölümüne bakınız.

6.8Bir transferi başlatmak istediğinizi onayladığınızda benzersiz bir transfer tanımlama numarası oluşturacağız ve fonlama talimatlarımızı sunacağız, kendi banka hesap detaylarımız da dahil olmak üzere yada ödemeyi sizden alabilmemiz için kredi kartınız, banka kartınız, ,banka hesabınız (“sizin “Ödeme Aracınız gibi kullanmak istediğiniz ödeme aracının detaylarını bildirmenizi isteyeceğiz”)böylece Ödeme Miktarını yatırabilecek ve bize İşlem Ücretini ödeyebileceksiniz.

6.9 Odeme miktari çevrimiçi formda belirtilen Alıcı Ülkedeki Alıcı banka hesabına ödenir.Transferi kabul edildikten ve İşlem Tutarı ve İşlem Ücreti Transferi tarafımızdan alındıktan sonra, İşlem Tutarını Alıcı banka hesabına, seçilen teslim süresi içinde online formda talep edilen para biriminde kredilendirme yi amaçlar.

6.9.1 Para, hesabında kullanılabilir olduğunda Alıcı ile iletişime geçmeyeceğiz.

6.9.2 İşlemleri derhal islemeye çalışacağız, ancak herhangi bir işlem: kimliğinizi doğrulama çabalarımız; işlem talimatlarınızı doğrulamak için; sizinle iletişim kurmak için; ya da geçerli yasalara uymak için; ya da iş saatleri ve para mevcudiyetindeki değişimler : Ek Uyum gereklilikleri veya / ve çalışma prosedürleri ve iş yönergeleri ,iş ortaklarımız nedeniyle bunlarla sınırlı olmayan birkaç nedenden dolayı ertelenebilir veya iptal edilebilir.

6.9.3 Web sitemizde ve bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen teslimat süreleri “normal” / ortalama hizmeti temsil eder ve bir Hizmet veya İşlem süresinin garantisi değildir.

6.9.4 “İş Günü”, bu anlaşmaların amacı için, Cumartesi günleri, Pazar günleri veya Birleşik Krallık’ta veya bankaların iş için açıldığı günlerde göndericinin / Alıcının ülkesinde resmi tatil dışında bir gün anlamına gelir.
6.9.5 Bankalar, elektronik ödemelerin alınması ve gönderilmesi için kesinti süreleri belirlemişlerdir. Aktarılan kredinin kapanış zamanlarına ilişkin fonların geç ödenmesi veya ödeme talimatına atfedilebilecek olan ödemenin herhangi bir gecikmesinden dolayı TransferGo’nun sorumlu tutulamayacağını kabul ve taahhüt edersiniz.

6.9.6 Size ait olmayan bir paranın Hesabınıza aktarıldığını fark ederseniz, derhal bize haber vermelisiniz; Hesabınıza yanlış bir miktar yatırılırsa, söz konuğu miktarı ayrıca onayınız alınmaksızın hesabınıza borç olarak kaydedebiliriz. Hesabınızda bu borcu karşılayacak para kalmamışsa, talebimizi takip eden 3 İş Günü içinde tarafımıza geri ödeme yapmanız gerekir. İşbirliği gösterip parayı iade etmezseniz, TransferGo yasal yollara başvurarak haciz işlemi başlatacaktır.

6.10 Müşterilerin paralarını yürürlükteki düzenlemelere uygun olarak kendi paramızdan ayrı tutan, denetime tabi kredi kuruluşlarıyla ortak çalışıyoruz. Bu yönteme para koruma adı veriliyor. Paranız ayrı olarak korunduğundan, iflas etmemiz halinde, iflasla ilgili masraflar ödendikten sonra size (ve diğer tüm müşterilerimize) denetime tabi kredi kuruluşunda tutulan koruma hesaplarından ödeme yapılır. Bu süreç bizim tarafımızdan değil, bir tasfiye görevlisi tarafından yürütülür. Paranızı nasıl koruduğumuza dair daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://support.transfergo.com/hc/tr/articles/4402276476948

(7) Ödeme bilgileriniz
7.1 Kredi kartı, banka kartı veya banka hesabı (“Ödeme Aracı” nız) gibi kullanmak istediğiniz ödeme aracının ayrıntılarını vermenizi rica ederiz, böylece bir işlemi başlattığınızda sizden ödeme alabiliriz.

7.2 İlgili durumlarda, seçtiğiniz Ödeme Aracı’nı İşlem Tutarı ve İşlem Ücreti ile borçlandırma mıza izin verirsiniz. Bu Ödeme Aracı (lar) ının yasal sahibi olduğunuzu ve bize sağladığınız bilgilerin doğru olduğunu beyan ve garanti edersiniz.

7.3 Ödemeniz başarısız olursa veya yetersiz kalırsa, seçtiğiniz Ödeme Aracı’nı borçlandırmak için bir veya daha fazla kez yeniden denememiz için bize yetki vermiş olursunuz.

7.4 Siz ve Alıcı kişi sadece kendi adınıza hareket etmelisiniz. Bir üçüncü şahıs adına bir Talimat veremez veya bir İşlem gerçekleştiremezsiniz.

7.5TransferGo, bir ödemenin yapılması için kullanılan Ödeme Aracının kullanımı dolayısıyla doğabilecek hiçbir harç veya ücretten sorumlu değildir. Bunlar banka hesabınızda yeterli miktar yoksa bankalar tarafından yetkilendirilmemiş daha fazla ücret çekimi veya Hizmet kullanımını bir ödeme transferinden ziyade bir para transferi gibi algılayan kredi kartı sunucuları tarafından uygulanabilecek “nakit çekme ücreti” ve ek faizler olabilir.

(8) Döviz kurları
8.1 Hizmet sırasında gösterilen döviz kuru oranı, o gün ve saatte yapılan para birimi dönüştürme işlemleri için geçerli olan orandır.

8.2 Hizmet sırasında belirlenen döviz kurları, uluslararası döviz kuru piyasalarındaki dalgalanmalara göre zaman zaman degisiklik gösterebilir.

8.3 Hizmetin para transferi için kullanacağınız her sefer, işlem için harcayacağımız döviz kuru ve ücret, işlem tamamlanmadan önce size verilecektir.

8.4 Bir işlemi başlattığınızda, İşlem Tutarını o sırada Hizmette belirtilen oranda Alıcıya aktarımını kabul ederiz.

8.5 İşleminizi onaylama ve İşleme devam etmenizi istemenizden önce ödemenin yapılması için gereken toplam tutar (İşlem Tutarı, Hizmet Bedeli ve diğer geçerli ücretler ve ücretler) ve ilgili döviz kuru net olarak web sitesinde gösterilecektir. Bu noktada ilerlemek ve devam etmek tamamen isteğe bağlı olacaktir.

8.6 Bu döviz kuru, işleminizin işlenmesinde bir gecikme olduğunda bile geçerli olacaktır. Bir para biriminde bir işlem için ödeme yaptığınızda ve Alıcı başka bir para biriminde ödenirse, döviz aldığımız döviz kuru ile size verilen döviz kuru arasında bir fark olacaktır. 8.7 Gösterilen kurdan bir Transfer oluşturduğunuzda %5 oranında dönüştürme limiti uygulanır. Kurunuzu garanti altına aldığımız süre içinde döviz kurunun %5 veya daha fazla değişmesi durumunda transferi iptal edip paranızı geldiği hesaba iade etme hakkımız saklıdır. 8.8 Biz bir döviz ticareti sağlayıcısı değiliz. Bu yüzden Hizmetlerimizi herhangi bir türden döviz ticareti için kullanmamalısınız. Eğer Hizmetlerimizi bu amaçla kullandığınızı saptarsak, Hüküm ve Koşulları ihlal etmiş olursunuz ve bu durumda önceden bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda ve herhangi bir sorumluluk üstlenmeksizin transferlerinizi iptal etme ve hesabınızı askıya alma veya feshetme hakkını saklı tutarız.

(9) Diğer harçlar, ücretler ve faizler
9.1TransferGo’nun harç ve ücretler için geri ödeme veya diğer ücretler gibi sorumlu olacağı bir transfer yaparsanız, bu ücretler için bize ödeme yapmayı kabul edersiniz.

9.2 Sizden almamız için Ödeme Araçlarınıza erişmemize, ücretlendirmemize veya para yatırmamıza izin verirsiniz.

9.2.1 Örneğin banka hesabınızda transferinizi gerçekleştirmeye çalıştığınız anda yeterli bakiye yoksa, banka kartınızı veya kredi kartınızı daha sonraki bir zamanda tekrar deneyebiliriz.

9.3TransferGo, Alıcının banka hesabına kaynak girişinden meydana gelebilecek ve Alıcının bankası tarafından uygulanan hiçbir ücret için sorumlu değildir.

9.3.1 Transferinize konu olabilecek her türlü ücret hakkında direkt olarak Alıcının bankasıyla iletişim kurmalısınız.

9.4 TransferGo, bir ödemenin yapılması için kullanılan Ödeme Aracının kullanımı dolayısıyla doğabilecek hiçbir harç veya ücretten sorumlu değildir. Bunlar banka hesabınızda yeterli miktar yoksa bankalar tarafından yetkilendirilmemiş daha fazla ücret çekimi veya Hizmet kullanımını bir ödeme transferinden ziyade bir para transferi gibi algılayan kredi kartı sunucuları tarafından uygulanabilecek “nakit çekme ücreti” ve ek faizler olabilir.

9.5 İade edilecek fonların Banka ile olduğu veya ödenmemiş havale suresinin yapıldığı veya havale süresinde veya başka bir süre için herhangi bir faiz elde etme hakkına sahip olmayacaksınız. TransferGo, herhangi bir zamanda ve sadece kendi takdirimize bağlı olarak, aktarılacak miktarı işlem bazında veya toplu olarak sınırlandırabilir.

9.6 Belirli durumlarda, aracı banka ücretleri uygulanabilir. Bu gibi durumlarda TransferGo ücretleri karşılamayı reddedebilir. TransferGo, Alıcının bankasının getirdiği ücretleri karşılamakla yükümlü değildir.

(10) İptal ve İade
10.1 Bir transfer işlemi sunduktan sonra bizimle olan anlaşmanızı iptal edebilirsiniz. Bu iptal hakkı transferi sunduktan sonraki ondört güne kadar veya Ödeme Miktarını Alıcı’nın banka hesabına (Alıcı’nın para birimine çevrildikten sonra) yatırdıktan ve kontratı tamamladıktan sonra, hangisi daha erken gerçekleşirse, devam eder. Eğer bu fıkra altında iptal hakkınızı kullanmak isterseniz bir iptal ücreti tahsil edebiliriz.

10.2 Eğer bir transferi iptal etmek ve/veya bir iade talep etmek isterseniz hello@transfergo.com adresinden bize bir e-posta gönderebilir veya bu Şartlar ve Koşulların en altındaki iletişim bilgileriyle bize ulaşabilirsiniz.

10.3 Gönderici olarak sizi tespit edebildiğimiz durumlarda yazılı iade talebinizi (e-postayla veya bu Şartlar ve Koşulların en altındaki iletişim bilgilerine gönderilen posta) değerlendireceğiz.

10.4 Sizi tanımlayabilmek için kayıtlı e-posta adresinizden bize ulaşmalı, tam adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve transfer tanım numaranızı, Ödeme Miktarınızı ve iade talep sebebinizi bildirmelisiniz. Her türlü iade, transferi yapmak için kullanılan aynı Ödeme Aracına ve aynı para biriminde geri yatırılacaktır.

10.5 Gönderenin banka hesabını belirleyemediğimiz takdirde, gönderenin geri ödeme için aynı para biriminde banka hesap bilgilerini sağlamasını istemek amaciyla iletişime geçeceğiz.

10.6 Her türlü iade, transferi yapmak için kullanılan aynı Ödeme Aracına ve aynı para biriminde geri yatırılacaktır. Bu süre zarfında olabilecek her türlü kur değişimi için herhangi bir değişim yapılmayacaktır. Eğer size bir iade yaparsak, eğer Alıcıya ulaşmamışsa yalnızca Ödeme Miktarını iade edeceğiz (bu durumda bekleyen transferinizi de iptal edeceğiz); aksi takdirde yalnızca Transfer Ücretini iade edeceğiz.

10.7Ödemenin daha önce Alici’nin banka hesabina yatirildigi ve gönderenin odemesi geri iadesi gerektirdigi durumlarda, bunu yapabilirler. Ancak TransferGo iptalin basarili olacaginin garantisini veremez..

10.8 Bu koşullarda,paranızı geri almak için makul çabayı göstereceğiz.Bunun için çabalarımızı yansıtan makul bir ücret talep edebiliriz. Ancak iptalin başarılı olacağına dair bir garanti olmamaktadir.

(11) Bilgilerin Toplanması
11.1 HMRC ve FCA tarafından düzenlenmiştir.

11.2 İngiltere hukuku, tüm finansal kuruluşların tüm müşterileri hakkında tanımlayıcı bilgileri almasını, doğrulamasını ve kaydetmesini gerektirir. Bu nedenle, kişisel kimlik bilgilerinizi bize vermenizi gerektirebilir ve sizinle ilgili bilgi almak için yasal olarak başka kaynaklara da başvurabiliriz.

11.2 Kara Para Aklama Düzenlemeleri 2017 kapsamındaki yükümlülüklerimize ve Birleşik Krallık’ın ya da fonların aktarıldığı ya da fonların alınmasının amaçlandığı diğer ilgili yasalara uygun olarak. Bu nedenle, bizi kişisel tanımlama bilgileri sağlamanızı talep edebiliriz ve ayrıca sizi doğrulamamızı sağlamak için sizinle ilgili bilgi almak için başka kaynaklara da yasal olarak danışabiliriz.
11.3 Aşağıdaki doğrulama yöntemleri gerekebilir: pasaportunuzun bir kopyası veya başka bir kimlik belgesi, ikamet belgesi ve / veya fon kaynağının kanıtı gibi kimliğinizin fotoğrafik kanıtı.
11.4 Bununla birlikte, yukarıda belirtilen belgeleri ve diğer destekleyici bilgileri bize herhangi bir zamanda vermenizi talep etme hakkımızı saklı tutarız.
11.5 Kimlik bilgilerinizi doğrulamak için kişisel bilgilerinizi doğrulamamız gerekiyor ve bu doğrulama işlemi için tanınmış bir ajans da kullanabiliriz. Kişisel bilgilerinizi, bu bilgilerin kaydını tutabilecek bir kredi referans ajansına ve sahtecilik önleme ajansına da aktarabiliriz.
11.6 Bu sadece kimliğinizi doğrulamak için yapılır, kredi kontrolü yapılmaz ve kredi puanınız bundan etkilenmez. Sizin tarafınızdan sağlanan tüm bilgiler, 1998 tarihli Veri Koruma Yasası uyarınca güvenli ve sıkı bir şekilde ele alınacaktır.

11.6.1 Veri Koruması hakkında daha fazla bilgi için, bilgilerinizi nasıl ele aldığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın. Gizlilik Politikasının bir kopyası talep üzerine aşağıdaki adreste bulunabilir: [hello@transfergo.com], veya ziyaret ederek: [https://www.transfergo.com/en/privacy-policy].

11.7 Kanunla, sizin hakkınızda, Hizmet kullanımınızı ve Talimatlarınızı Veri Gizliliği Politikamızda açıklandığı şekilde devlete veya diğer yetkili makamlara vermenizi talep edebiliriz. Bunu yaptığımızı kabul ve onaylarsınız.

(12) Sorumluluk Sınırlamaları
12.1 Hizmete makul özen ve özen göstererek ulaşacağız.

12.2 Hizmet’i aşağıdakiler dışında kullanıma sunmak için makul çabayı göstereceğiz: planlanmış bakım, web sitemize veya mobil uygulamanıza bir uyarı koyarak veya Hizmet aracılığıyla size bir uyarı vererek, 24 saat önceden haber verilecektir;
12.2.1 Ya da normal çalışma saatlerinde (Birleşik Krallık saati) veya başka bir zamanda, planlanmış bir bakım veya bunun için, web sitemize veya mobil uygulamamıza bir uyarı göndererek veya Hizmet aracılığıyla size bir uyarı vererek, size önceden bildirimde bulunmak için makul çabayı göstereceğiz.

12.3 Maalesef İnternet ve teknolojinin doğası sebebiyle, Hizmet “mevcut hali” ve “şimdiki durumu” temeli üzerinden sunulmaktadır. Bu, Hizmet kullanımınızın kesintisiz, gecikmesiz, hatasız olacağına veya beklentilerinizi karşılayacağına dair bir vaatte bulunamadığımız ve bu Şartlar ve Koşullar içerisindeki Hizmet performansı ve mevcudiyetine dair herhangi bir vaat veremediğimiz ve imkanlarımız dahilinde yasa tarafından uygulanabilecek her türlü vaadi bu kapsamın dışında tuttuğumuz anlamına gelir.

12.4 Ayrıca ilgili yasanın izin verdiği ölçüde ve yasada değişiklikler, yabancı bir ülkenin çekilmesi, grevler veya iş anlaşmazlıkları, bir lehtar üzerinde yaptırım uygulanması veya doğal afetler gibi kontrolümüz dışındaki olaylar sebebiyle meydana gelmişse bir transferin gerçekleşmesinde veya diğer herhangi bir yükümlülüğümüzde meydana gelebilecek bir gecikmede sorumluluk kabul etmemekteyiz

12.5Yukarıdaki sebeplerden herhangi biri dolayısıyla bir transferi gerçekleştirememiz durumunda sizi en kısa sürede bilgilendirecek ve ödediğiniz paranın size geri dönmesini temin etmek için makul tedbirleri alacağız.

12.6 İlgili yasanın izin verdiği ölçüde, TransferGo, iştiraklerimiz, görevlilerimiz, elemanlarımız, partnerlerimiz veya personelimiz hiçbir durumda size £1000.00 (ödeme miktarının ve işlem ücretlerinin iadesinin yapılabildiği durumlara ek olarak) miktarından daha fazla ödemekle mükellef olmayacaklardır.

12.7 Ancak talimatlarınızla uyumlu olmayan bir ödeme yapmamız durumunda (örneğin yanlış Alıcı’ya transfer etmek gibi), bu ödemeyi size tam olarak geri ödeyeceğiz.

12.8 Güvenlik sebepleriyle Hizmet aracılığıyla yalnızca kişisel olarak bildiğiniz şahıslara para göndermenizi tavsiye ederiz.

12.9 Eğer Hizmeti kullanarak üçüncü kişilere mal veya hizmet karşılığında ödeme yapmayı tercih ederseniz, TransferGo’nun bu malların veya hizmetlerin üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını ve kaliteleri, güvenlikleri, yasallıkları veya teslimatları üzerinde hiçbir sorumluluğu bulunmadığını ve Hizmetin bu yönde kullanımının tamamen kendi sorumluluğunuzda olduğunu kabul edersiniz.

(13) Mücbir Sebepler
13.1 “Mücbir Sebep Olayı” nda, yani TransferGo’nun makul kontrolü dahilinde olmayan herhangi bir koşulda ,ancak aşağıdakiler için ve aşağıdakiler söz konusu olduğunda:

13.1.1 Böyle bir durum, makul özen gösterilmesine rağmen, TransferGo tarafından önlenemez veya kaldırılamaz veya kaynaklanamaz. TransferGo sorumlu tutulamaz..

13.1.2 Bu durum, TransferGo’nun yükümlülüklerini yerine getirme becerisini maddi ve manevi olarak etkiler. TransferGo, bu tür olayların etkilerini önlemek için gerekli tüm tedbirleri, gerekli özen ve makul alternatif önlemleri alırken, TransferGo sorumlu tutulmayacaktır. < br>
(14) Fikri Mülkiyet ve Telif Hakkı
14.1TransferGo web sitesi ve TransferGo Hizmeti, içerik ve bunlarla ilgili tüm fikri mülkiyet hakları. Web sitemizin ve mobil uygulamasının tasarımı, düzeni, süreçleri, fonksiyonları, verileri ve içeriğinde yer alan telif hakları, patentler, veritabanı hakları, ticari markalar ve hizmet markaları ile diğer fikri mülkiyet hakları dahil olmak uzere Hizmeti oluşturan tüm materyaller ve içerikler bize aittir ve bu materyalleri yalnızca Hizmeti kullanma amacıyla ve bu Şartlar ve Koşullara uygun olacak biçimde kullanmanıza izin vermekteyiz.

14.2 TransferGo web sitesine ve Hizmete ilişkin tüm hak, unvan ve menfaat mülkiyet olarak kalacaktır.

14.3 TransferGo’nun önceden yazılı rızası olmadan, TransferGo Web Sitesi ve TransferGo Hizmeti, yalnızca bu Hüküm ve Koşulların izin verdiği veya web sitesinde açıklanan amaçlar için kullanılabilir. Sadece kendi kişisel kullanımınız için TransferGo Web Sitesinin dosyalarının bir kopyasını görüntülemeye ve saklamaya yetkili kılındınız. Aktarım, yayınlama, değiştirme, türev işler oluşturma, internet üzerinden yayınlama ya da satma işlemlerine katılma, ya da herhangi bir şekilde herhangi bir kamu ya da reklam için TransferGo web sitesini, TransferGo Hizmetini ya da herhangi bir kısmını dağıtamaz ya da istismar edemezsiniz.

14.4Hizmetimizin bir parçası olarak uygulamamızı (her türlü güncelleme dahil olmak üzere) sitemiz üzerinden veya mobil cihazlarınız üzerinde kullanmak için bir uygulama mağazasından yalnızca Hizmeti kullanma amacıyla ve bu Şartlar ve Koşullara uygun olacak biçimde kullanmanız için indirmenize izin vermekteyiz, ve yalnızca bu amaç için size gayri münhasır, kişisel, transfer edilemez bir lisans sunmaktayız.

14.5 Hizmeti kullanma hakkınız size özeldir ve devredilemez.

14.6 TransferGo, verilen Hakların tam ve eksiksiz sahipliğini, bunları elden çıkarma hakkını ve istediği kişiye istediği şekilde lisans vermeyi kabul ettiğini beyan eder.

14.7 Bu Hüküm ve Koşullarda izin verilenler dışında, “TransferGo” adını veya “TransferGo” markalarının, logolarının, alan adlarının veya diğer ayırt edici marka özelliklerinin herhangi birini kullanma hakkınız yoktur.

14.8 14.8 TransferGo’nun önceden yazılı rızası olmadan Web sitemizin hiçbir kısmı, içeriği veya mevcut yazılımı veya veri tabanları kopyalanamaz, tekrar üretilemez, üçüncü şahıslarla paylaşılamaz, tersine mühendisliğe konu edilemez, parçalanamaz, veya bir türevini üretmede kullanılamaz (fiziksel veya elektronik ortamda).

14.9 Hizmete erişmek için herhangi bir robot, örümcek, scraper veya diğer otomatik cihaz kullanmayacağınızı, sitemizde veya uygulamamızda (veya çıktı alınan sayfalarda) herhangi bir yazarı, markayı veya kişiye özel uyarı veya sembolleri değiştirmeyeceğinizi veya kaldırmayacağınızı veya uygulamamızı veya Hizmetimizin herhangi bir bölümünü herhangi bir biçimde değiştirmeyeceğinizi kabul edersiniz.

(15) Kabul edilebilir kullanım
15.1 Web sitemizi veya Hizmetlerimizi kullanırsanız, bu Şartları kabul etmiş sayılırsınız. Bu Şartları kabul etmiyorsanız, Web Sitemizi veya Hizmetlerimizi kullanmamalısınız.

15.2.1 Hizmeti kullanırken şunları yapmamalısınız: Hizmetin güvenlikle ilgili özelliklerini atlatmak, devre dışı bırakmak veya başka şekilde engellemek;

15.2.2 birden fazla Hesap olusturamazsiniz;

15.2.3 Hesap detaylarınız içerisinde hiçbir yanlış veya yanıltıcı bilgi sunamazsınız;

15.2.4 bir işletme olmadığınız ve tarafınızca yetkilendirme yapılmadığı sürece başka bir kişinin sizin adınız altında veya sizin adınıza Hizmeti kullanmasına izin veremezsiniz;

15.2.5 Hizmeti kullanmanızı askıya aldıysak veya yasakladıysak kullanamazsınız;

15.2.6 hiçbir hileli, illegal veya yasadışı işleme girişemezsiniz;

15.2.7Hizmeti değiştiremez, müdahale edemez, kesintiye uğratamaz, bozamaz ya da hackleyemezsiniz;

15.2.8 veya bilinçli biçimde virüs, Trojan, solucan, yazılım bombası ve Hizmete veya Hizmetin kendi ekipmanının herhangi bir kullanıcısına zarar verebilecek diğer her türlü materyali yükleyerek Hizmete zarar veremezsiniz (bunlar topluca “Kabul Edilebilir Kullanım Kuralları”nı oluşturur).

15.3 Kabul Edilebilir Kullanım Kurallarına uyulmaması, bu Hüküm ve Koşulların ciddi bir şekilde ihlal edilmesini teşkil eder ve aşağıdaki eylemlerin (veya bildirimlerle) alınmasını veya bunlardan herhangi birini almamıza neden olabilir:

15.3.1 Hizmetimizi kullanma veya Hesabınızı kapatma hakkınızın derhal, geçici veya kalıcı olarak geri çekilmesi;
15.3.2 Size bir uyarı verilmesi,

15.3.3 ihlalden kaynaklanan tüm masrafların tazmini için işlemler de dahil olmak üzere (makul yönetim ve yasal masraflar da dahil olmak üzere) tarafınıza karşı yasal işlemler;

15.3.4 gerekli gördüğümüz durumlarda bu bilgilerin emniyet yetkilileriyle paylaşılması.

15.4 Yapabileceğimiz eylemler, yukarıda açıklananlarla sınırlı değildir ve makul olarak uygun gördüğümüz başka herhangi bir işlem yapabiliriz.

(16) Şikayetler
16.1TransferGo, mümkün olan en yüksek müşteri hizmetini sunmayı amaçlamaktadır. Bir sorun yaşamanız durumunda TransferGo daima bu sorunu en hızlı ve etkin biçimde çözmeyi hedefleyecektir. Şikayet prosedürlerimizin bir kopyası daima talep üzerine hazırdır – lütfen bir kopya almak için [complaints@transfergo.com] adresine bir e-posta gönderin.

16.2Hizmetimizden memnun olmamanız durumunda ilk fırsatınızda bize bu şikayet hakkında [complaints@transfergo.com] adresine bir e-posta göndererek bildirimde bulunmalısınız.

16.3 2 iş günü içerisinde şikayetinizi aldığımıza dair bir bilgilendirme yapacağız.

16.4 Şikayetinizi inceleyecek ve şikayetinizi aldıktan en geç 2 hafta sonrasına kadar size incelememizin ilk sonuçlarıyla birlikte geri dönüşte bulunacağız.

16.5 Eğer şikayetinizle ilgileniş tarzımızdan veya sonuçtan memnun kalmadıysanız, şikayetinizi Finansal Ombudsman Hizmeti’ne iletme hakkınız bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.financial-ombudsman.org.uk üzerinden Finansal Ombudsman Hizmeti sitesine erişebilir veya South Quay Plaza, 183 Marsh Wall, London E14 9SR adresinden veya 0800 0234 567 telefon numarası üzerinden, veya [complaint.info@financial-ombudsman.org.uk] adresinden ulaşabilirsiniz.

(17) Şartlar ve Koşullarda Değişiklikler
17.1 Bu Şartları zaman zaman değiştirmemiz gerekebilir:

17.1.1 yasalara veya yönetmeliklere uygun,

17.1.2 değişen piyasa koşullarını yansıtır; yada

17.1.3 değişen iş gereksinimlerimizi karşılamak. 17.2 TransferGo, Şartlar ve Koşullarımızda yaptığımız her türlü değişikliği e-posta ile ve / veya web sitemize veya mobil uygulamamıza, değişikliklerin yürürlüğe gireceği tarihi (“Yürürlüğe Girme Tarihi”) ekleyerek bildirecektir.

17.2 TransferGo, Şartlar ve Koşullarımızda yaptığımız her türlü değişikliği e-posta ile ve / veya web sitemize veya mobil uygulamamıza, değişikliklerin yürürlüğe gireceği tarihi (“Yürürlüğe Girme Tarihi”) ekleyerek bildirecektir.

17.4Şartlar ve Koşullara yapılan değişiklikler yalnızca Yürürlük Tarihinden sonra Hizmeti kullandığınızda uygulanır ancak yasanın gerektirdiği durumlarda Yürürlük Tarihi’nden önce de her türlü transfer ve diğer Hizmet kullanımlarında uygulanabilir.
Hüküm ve Koşulların güncel versiyonunun Yürürlük Tarihi 09 Ekim 2018 dir. Güncellenmiş Şartlar ve Koşulların yürürlüğe girmesinden önce kayıtlı kullanıcılar için, eski Şartlar ve Koşullar 09 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir

(18) Mali Danışmanlık Yok
18.1Hizmetimiz ve sitemizde veya uygulamamızda gösterilen hiçbir bilgi yatırım veya finansal amaçlı tavsiye değildir ve buradaki bilgilerin hiçbir bölümü TransferGo ve siz veya diğer her türlü üçüncü taraf arasında bir itibari, finansal veya diğer danışmanlık ilişkisi oluşturma olarak yorumlanamaz. Yapılan hiçbir yorum veya açıklama, sizin için belirli bir hareket tarzının uygun olacağına dair bir tavsiye değildir ve bir yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

18.2Yayınlarımızdan herhangi birisinin okunması sonucu hareket eden ya da hareket etmemenizden kaynaklanan herhangi bir kayıp ya da zarardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmeyiz. Sağladığımız bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullandığınızı kabul edersiniz.

18.3 Yayınlarımız yatırım tavsiyesi vermemektedir ve bunların hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Yayınlarımız sadece bilgi ve eğitim amaçlı sunmak içindir.

18.4 Yayınlarımızda yer alan bilgiler, herhangi bir menkul kıymet almak veya satmak için bir teklif veya öneri ya da da tavsiye niteliğinde değildir. Yayınlarımız, herhangi bir özel yatırım stratejisini kullanma önerisi değildir ve görülmemelidir.

18.2 Yapılan herhangi bir yorum veya ifade, sizin için herhangi bir eylem planı için tavsiye niteliğinde değildir ve yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

(19) Yargı Yetkisi
19.1Bu Şartlar ve Koşullar İngiliz Kanunları tarafından yönetilir ve yorumlanır ve bu Şartlar ve Koşullara dair her türlü anlaşmazlık İngiltere ve Galler mahkemelerinde görülür.

19.2 İngilizce mahkemelerin herhangi bir anlaşmazlık için münhasır yargı yetkisine sahip olduğunu kabul ediyorsunuz.

19.3 Biz ve siz arasında yapılacak tüm iletişimler İngilizce dilinde olacaktır. Şartlar ve Koşulların bir başka dile tercüme edildiği durumda Şartlar ve Koşulların İngilizce versiyonu diğer her türlü tercümeden üstün olacaktır.

Kayıtlı Ofisimizin İletişim Bilgileri: :

TransferGo Ltd
1a Old Street Yard White Collar Factory
Londra EC1Y 8AF
Birleşik Krallık
İngiltere ve Galler’de 07914165 Numarasıyla Kayıtlıdır
e-posta: [hello@transfergo.com]